Ливърпул постигна впечатляващ разгром при гостуването си на Нюкасъл и разби съперника с 6:0 в среща от 35-ия кръг на английското първенство.

В отсъствието на Луис Суарес още в 3-ата минута Даниел Агер откри резултата с глава и даде аванс на гостите. След това последваха три гола на Даниъл Стъридж, който се разписа в 17-ата, 54-ата и 60-ата минута. Резервата Фабио Борини вкара петия гол за Ливърпул четвърт час преди края. Няколко секунди по-късно Матийо Дебюши от Нюкасъл получи втори жълт картон и беше изгонен от игра. В 77-ата минута Джордън Хендерсън покачи резултата на 6:0 в полза на отбора от Мърсисайд.

Във временното класиране Ливърпул заема 7-о място с актив от 54 точки. Нюкасъл все още е застрашен от изпадане с 37 точки на 16-ата позиция във Висшата лига.