Ливърпул разгроми бившия клуб на наставника си Брендън Роджърс Суонси, след като се наложи с 5:0 в изтеглен мач от 27-ия кръг на Висшата лига.

Головата серия за "червените" откри Стивън Джерард, който вкара в 34-та минута от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Луис Суарес. Новото попълнение Филипе Коутиньо покачи на 2:0 секунди след почивката в дебюта си на "Анфийлд", след като получи добро извеждащо подаване от Суарес.

Хосе Енрике направи резултата класически след отлична комбинация с даниел Стъридж. Суарес, който бе най-добрия играч на терена се разписа за 4:0, а Стъридж от
оформи крайното 5:0 от втора дузпа осъдена в полза на "червените" от рефера Хауърд Уеб.

Победата изкачи Ливърпул на седмо място в класирането. "Червените" изместиха Суонзи и Уест Бромич и вече са на три точки от шестия Евертън.