Манчестър Сити и Ливърпул завършиха наравно 2:2 в последния мач от 25 -ия кръг на английската Висша лига.

Головете на стадион "Етихад" реализираха Джеко и Агуеро за "гражданите", както Стъридж и Джерард за "червените".

Ливърпул беше отборът , който игра по-добре и изпусна да спечели като гост на шампиона Манчестър

Един Джеко откри резултата в полза на "гражданите" в 23-ата минута след асистенция на Джеймс Милнър. Само шест минути по-късно Даниъл Стъридж изравни с хубави удар от далечна дистанция.

През втората част Сити не успя да наложи натиск срещу "червените", а Луис Суарес пропусна да се разпише в полза на гостите. Все пак в 73-ата минута капитанът на Ливърпул Стивън Джерард с красив далечен удар изведе напред отбора си.

Шампионите за 2012 година стигнаха до равенството след груба грешка на вратаря Пепе Рейна десет минути преди края. Стражът излезе извън наказателното поле в опит да пресече пас към Серхио Агуеро и аржентинецът от малък ъгъл донесе едната точка в полза на домакините.

След това равенство Манчестър Сити е на второ място в класирането, но вече изостава на девет точки след лидера Манчестър Юнайтед.

"Червените дяволи" имат актив от 62 точки. Ливърпул се върна в борбата за влизане в топ 4. Воденият отбор Брендън Роджърс отбор има 36 точки на седмата позиция и изостава на 9 точки от Тотнъм, който е четвърти до момента.