Челси стигна до пълен обрат срещу Астъ Вила и победи с 2:1 в мач от 37-ия кръг на висшата лига. Двубоят бе прощален за капитана на тима от Бирмингам Стилиян Петров, който изгледа мача от трибуните със семейството си. В герой за Челси се превърна Франк лампард, който реализира и двта гола за своя отбор.

Първото полувреме на стадион "Вила Парк" започна при проливен дъжд, като гостите от Лондон контролираха играта без да стигнат до чисто голово положение.

Така се стигна до 15-ата минута, когато при контраатака на домакините Бентеке преодоля Кейхил и остави безпомощен Петър Чех. Това бе 19 попадение на белгийския нападател на Астън Вила.

В следващите минути играчите на Челси притиснаха съперника си, но стигнаха само до едно чисто голово чрез Демба Ба, който остана сам срещу Гузан, но сртража спаси. Положението на гостите се утежни в края на първото полувреме, когато Рамрес получи втори жълт карто н и бе изгонен от игра.

Втората част започна с натиск на домакините, които пропуснаха няколко добри възможности за второ попадение. В 58-ата минута голмайсторът на Вила Бентеке също бе изгонен от игра след втори жълт картон за грубо влизане срещу Джон Тери.

Челси веднага се възползва от ситуацията и Лампард с хубав удар с левия крак изравни в 61-ата минута. След този гол гостите притиснаха съперника си.

В 72-ата минута след удар на Кейхил играчите на Челси имаха претенции за гол, но реферът прецени, че топката не е минала зад голлинията.

В 88-ата минута Челси стигна до обрат, след като Лампард завърши отлична подаване на Азар. Така се стигна до победата на "сините", които си осигуриха участие в Шампионската лига през следващия сезон.