Челси спечели гостуването си на Стоук Сити с 4:0 и така нанесе най-голямо поражение на съперника си от създаването на Премиър лийг. Момчетата на Тони Пулис досега нямаха загуба на "Британия Стейдиъм" този сезон.

Двубоят от 22-ия кръг ще се запомни с постижението на Франк Лампард, който стана голмайстор номер 1 в историята на клуба. Легендарният халф вече има 194 гола на сметката си. Капитанът на Челси Джон Тери пък се завърна на терена след двумесечно лечение на контузия.

Иначе куриозното в двубоя бе, че 29-годишният ирландец Джонатън Уолтърс си отбеляза цели два автогола, а за капак накрая пропусна и дузпа, при това в своя мач номер 100 в английското първенство. Първо той вкара топката в собствената си врата в продължението на първата част, а в 63-ата минута отново Уолтърс надскочи Лампард при едно центриране на Аспиликуета и отново вкара гол, но в грешната врата.

В 65-ата минута пък Роберт Хут извърши нарушение в наказателното поле и реферът отсъди дузпа за гостите. Зад топката застана Лампард, който не сгреши и направи резултата класически. В 73-ата минута се разписа и Еден Азар след много красив далечен изстрел.

Франк Лампард е човекът, отбелязал най-много голове за Челси.
Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Стоук Сити имаха чудесна възможност да реализира почетно попадение, след като получи правото да изпълни дузпа. В 90-ата минута Уолтърс реши да отсрами името си, заставайки зад топката, но вместо това шутира силно и я прати над гредата. Със сигурност ще запомни двубоя като най-лошия в кариерата си.

Играчите на Челси пък най-вероятно ще посветят победата на Гари Кейхил, който стана баща на момче преди няколко часа.

Така в класирането Челси е трети с 41 точки, като изостава от Манчестър Юнайтед (52) и Манчестър Сити (41), които в неделя ще играят съответно срещу Ливърпул и Арсенал. Стоук Сити пък е десети с 29 точки.