Евертън победи Манчестър Сити с 2:0 в първи мач от 30-ия кръг във Висшата лига. След тази загубата шампионите почти сигурно няма да могат да защитят титлата си, след като изостават на 12 точки от градскяи съперник Манчестър Юнайтед и имат мач повече.

Леон Осман изведе Евертън в резултата в 32-а минута с хубав удар от малко от 20 метра.

Домакините усложниха задачата си след червен картон на Стивън Пиенаар половин час преди края, но макар и в намален състав, Евертън не само задържа победата, но и я направи по-убедителна след гол на Никица Йелавич в добавеното време.

Голяма заслуга за победата има и вратарят на Евертън Ян Муха, който се отличи със серия от спасявания на удари на Карлос Тевес, Джеймс Милнър и Пабло Сабалета.

Сити имаше и претенции за дузпа в 86-а минута, когато шут на Тевес бе спрян с ръка от Маруан Фелайни в наказателното поле, но реферът отсъди само пряк свободен удар.