Отобрите на град Манчестър преживяхаа тежки загуби в мачове от 6-ия кръг на Висшата лига.

Шампионите от Юнайтед загубиха на собствения си стадион "Олд Трафорд" от Уест Бромич с 1:2, а съгражданите им от Сити претърпяха поражение при гостуването си на Астън Вила с 2:3.

След загубата от Сити с 1:4 "червените дяволи" разочароваха привържениците, като допуснаха втора поредно поражение в първенството.

След нулево равенство през първото полувреме, в началото на втората част гостите от Уест Бромич откриха резултата с гол на Амалфитано след самостоятелен пробив в 54-ата минута.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Само три минути по-късно Уейн Рууни възстанови равенството, който се разписа технично от пряк свободен удар. В 67-ата минута Берахино донесе изненадващата победа за гостите.

Робин ван Перси се появи в игра като резерва през второто полувреме, но присъствието му не помогна на Юнайтед да избегне поражението

Така след 6 мача Юнайтед има 7 точки и заема незавидното 12-то място в класирането.

Българският национал Александър Тонев остана резерва при победата на Астън Вила с 3:2 като домакин срещу Манчестър Сити.

Карим Ел Ахмади, Леандро Бакуна и Андреас Вайман се разписаха в полза на отбора от Бирмингам. Яя Туре и Един Джеко на два пъти даваха аванс в полза на "гражданите", но Астън Вила се добра до важен обрат.