Челси постигна впечатляваща победа над сборен тим на Индонезия. Тимът на Жозе Моуриньо победи съперника си с разгромното 8:1.

С по две попадения за ''сините'' се отчетоха Рамирес и Лукаку, а срещата бе наблюдавана от повече от 70 хиляди зрители, които бяха издигнали всевъзможни плакати в подкрепа на мениджъра на тима Моуриньо, който е със статут на най-голяма звезда.

В 20-ата минута Джон Тери бе съборен в наказателното поле и реферът отсъди дузпа в полза на Челси. Зад топката застана Еден Азар, който не сгреши, тъй като вратарят на индонезийците се хвърли в обратния ъгъл. Девет минути по-късно Рамирес удвои. При следващата атака резултатът стана класически, а името си сред голмайсторите записа и Демба Ба. Интересно е да се отбележи, че Азар имаше участие в тези две попадения. Малко преди почивката Тери с глава направи 4:0.

Лукаку се отличи с два гола

През втората част Моуриньо смени голяма част от състава си, но това не се отрази на ефективността в нападение, като Челси стигна до нови четири гола. Само в рамките на две минути 17-годишният национал на Буркина Фасо Бертранд Траоре и Лукаку с фантастични изпълнения доведоха нещата до 6:0. В 55-ата Рамирес се разписа за втори път, а осмият гол бе дело на Лукаку в 65-ата минута.
До края индонезийците достигнаха до почетно попадение, но то отново бе отбелязано от играч на ''сините'' (автогол на Калас в 67-ата минута).

Следващата контрола на Челси, който през миналата седмица се наложи над сборен тим на Тайланд и най-добрите играчи от лигата на Малайзия съответно с 1:0 и 4:1, е на 2 август срещу Интер в Индиана, САЩ.