Челси отново разочарова привържениците си, завършвайки наравно 2:2 с борещия се за оставане в елита Саутхемптън в отложен мач от 17-ия кръг на Премиър лийг. Така ''сините'' не успяха да запишат победа на ''Стамфорд Бридж" трети пореден мач.

Новото попълнение на Челси Демба Ба показа, че е в отлична форма и се разписа за трети път за лондонския тим, а до почивката Еден Азар направи преднината 2:0. През втората част обаче Саутхемптън успя да изравни и в крайна сметка си тръгна с точка от Лондон.

В класирането Челси е трети с 42 точки, като изостава с 6 от втория Манчестър Сити и с цели 13 от водача Манчестър Юнайтед. Саутхемптън пък заема 15-ата позиция с 22 точки.

Иначе и двата отбора започнаха предпазливо, като в началните минути не успяха да организират опасни атаки.
След десетина минути игра новата звезда на Челси Демба Ба отправи удар, топката се отби в бранителя на гостите Мая Йошида и за малко не влезе във вратата на гостите. В 16-ата минута Джейсън Пънчеон отправи удар с глава, който обаче не затрудни Петер Чех.

В 25-ата минута Демба Ба откри резултата с атрактивен удар от воле. Франк Лампард напредна отдясно, подаде на Сесар Аспиликуета, впоследствие топката се отби в Оскар, за да се стигне до страхотното изпълнение на Ба.

В 42-ата след атака на Челси, Хуан Мата върна топката от края на терена към границата на наказателното поле, където Франк Лампард не успя да отправи точен изстрел и кълбото премина на няколко метри от вратата. Малко след това Оскар и Азар също се разминаха с гола. Секунди преди да изтече последната минута от първата част обаче Рамирес уцели гредата, а след това Азар прати топката във вратата за 2:0.

В 58-ата минута Натаниел Клайн центрира отдясно и Рики Ламберт с глава намали за 1:2. В 75-ата минута Саутхемптън се завърна в мача. Джейсън Пънчеон прати топката с воле в горния десен ъгъл на вратата на Петер Чех.

Най-скъпият футболист в историята на Челси Фернандо Торес влезе като резерва и в 86-ата минута вместо да реши мача, направи дежурния си пропуск и в крайна сметка Челси загуби нови две точки в борбата си за титлата.