Челси бе близо до сериозен провал в ФА Къп, но все пак стигна до преиграване в четвъртия кръг на турнира, след като направи равенство 2:2 при гостуването си в предградията на Лондон срещу намиращия се на 3-то място в Лига 1 (3-ото ниво на английския футбол) Брентфорд.

Настоящият носител на трофея се измъкна в последните минути, а любопитното е, че мениджърът Рафаел Бенитес изобщо не бе подценил двубоя и с изключение на Петър Чех, всички останали титуляри бяха в състава.

Това обаче не попречи на младия състав на Брентфорд, воден от германеца Уве Рьослер, на два пъти да повежда в резултата. В 42-ата минута преотстъпеният от Фулъм италианец – Марсело Трота откри след грешка на вратаря Рос Търнбул0. Малко след почивката, в 55-ата мин., "сините" изравниха с попадение на Оскар, дошло след самостоятелна акция на бразилеца. Домакините обаче отново излязоха напред, след като в 73-ата мин. Форестър реализира от дузпа, която бе отсъдена за нарушение на Търнбул срещу Адейеми. Челси стигна до преиграване в 83-ата мин., когато Демба Ба се пребори за една топка в подстъпите на наказателното поле и Фернандо Торес реализира за крайното 2:2.

В добавеното време на срещата гостите имаха претенции за дузпа, след като след пас на Мата топката срещна ръката на защитник на Брентфорд, но реферът Джонатан Мос прецени, че ударът е бил от много близо и не отсъди наказателен удар.

Така Челси и Брентфорд ще трябва да изиграят още един мач помежду си, този път на "Стамфорд Бридж", с който да определят кой ще се класира на осминафиналите на ФА Къп.