Лидерът Арсенал не успя да победи при гостуването си на Саутхемптън и завърши 2:2 в мач от 23-ия кръг на Висшата лига. Домакините изиграха много силно първо полувреме и поведоха с гол на Фонте в 21 минута.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

В началото на втората част Арсенал стигна до пълен обрат с попадения на Жиру (48) и Касорла (52). Саутхемптън успя да изравни с гол на Лалана (54). "Артилеристите" завършиха двубоя с 10 души, след като Фламини получи червен картон (80).

След това равенство Арсенал остава лидер с 52 точки, но преследвачите Манчестър Сити с 50 точки и Челси с 49 точки играят утре.

Манчестър Юнайтед се наложи очаквано над Кардиф Сити с 2:0. Дебют за "червените дяволи" направи рекордната покупка Хуан Мата. Още в 6-ата минута Робин ван Перси, който се завърна в игра след контузия откри резултата. В 59-ата минута Ашли Йънг оформи крайното 2:0.

Димитър Бербатов започна като титуляр за Фулъм при загубата с 0:2 като гост на Суонзи. Българският нападател се представи слабо и бе заменен в 83-ата минута от Танкович. Головете за домакините бяха дело на Шелви и Чико Флорес през второто полувреме.