Димитър Бербатов получи контузия при гостуването на Фулъм срещу Евертън от 35-ия кръг на Висшата лига. Във втори пореден мач и двамата българи в редиците на лондончани започнаха като титуляри, след като Станислав Манолев също бе сред избраниците на мениджъра Мартин Йол. Бербатов обаче остана на терена само до 30-ата минута, когато бе заменен принудително от Младен Петрич и напусна терена накуцвайки. Не стана ясно как точно нападателят получи травмата си, но най-вероятно това се случи след приземяването при скок за една висока топка малко преди смяната му.

Иначе Фулъм продължи черната си серия при гостуванията на Евертън и загуби с 0:1, което бе 13-а загуба в последните 14 мача на "котиджърс" на "Гудисън Парк". Манолев изигра целия мач, а в добавеното време получи жълт картон.

Попадението за "карамелите" реализира Стивън Пиенар още в 15-ата минута, когато завърши отлична атака на своя отбор. Осман проби по дясното крило, подаде на Коулман, който пък почти от аутлинията върна назад и Пиенар прати топката във вратата на гостите. В останалото време домакините тотално доминираха на терена и изпуснаха няколко шанса за гол, но в крайна сметка те не се оказаха фатални и те се поздравиха с крайния успех.

Така Евертън се доближи до местата даващи право на участие в Европа и вече е с 59 точки – 2 по-малко от Челси и Тотнъм, които делят 4-ата позиция. Фулъм е 11-и с 40 т.