Българският ансамбъл спечели световната титла на два обръча и три ленти!

Ренета Камберова, Михаела Маевска, Цветелина Найденова, Елена Тодорова, Христина Тодорова и Катрин Велкова е новият световен шампион на три ленти и два обръча на 31-ото световно първенство, което завърши във френския град Монпелие.

Българките, които излязоха с последен стартов номер, получиха оценка от 27.400 точки, след като изиграха перфектно съчетанието си и взеха третия си медал от първенството.

Българките имат още две бронзови отличия - във финала на пет топки и в многобоя.  На второ място остана Италия, а на трето - Израел.

Българските гимнастички имаха последен стартов номер на  ленти и обръчи и перфектното им изиграване им донесе световната титла с оценка 27.400 точки. Това бе и последното съчетание на шампионата. След изпълнението цялата зала ги аплодира и стана на крака.
На второ място е Италия с състав Елиза Бланки, Ромина Лаурито, Марта Панини, Елиза Сантони, Анжелика Савраюк и Андреа Стефанеску с 26.725 точки. Израел взе бронза с 26.675 точки.

В този финала другите отбори направиха много грешки.  Рускините оплетоха лента и останаха едва шести.  Италианките направиха грешка на финала, японските гониха  обръч извън терена, а гимнастичките на Китай също сгрешиха.