Антоанета Стефанова и Кирил Георгиев започнаха с победи участието си в традиционния шахматен фестивал в Гибралтар, един от най-силните турнири в началото на годината.

Най-добрата ни шахматистка с белите фигури победи немеца Йенс Видерзих, а Кирил Георгиев с черните нямаше проблеми срещу друг немец - Клаус Зейфрид. Шахматистът с най-висок рейтинг от всички състезатели Василий Иванчук изненадващо не успя да спечели срещу Христос Зигурис (Гърция) и партията приключи с реми.

Победителят в надпреварата ще получи чек за 20 000 паунда, вицешампионът - 14 000, третият - 12 000.

Миналата година Стефанова с 6,5 точки от 10 възможни се нареди на 34-о място в крайното класиране.

Турнирът бе спечелен по драматичен начин англичанина Найджъл Шорт, който победи в тайбрек световната шампионка Ифан Хоу.