Станка Златева сензационно загуби на старта в кат. до 72 кг на европейското първенство по борба в Белград. Българката бе спряна от трикратната №1 при девойките Наталия Воробьова (Русия) с 0:2 части (0:6, 0:2).

Това бе втора среща между двете, като първата бе във финала на турнира Голдън Гран При в Баку през миналата година, спечелен от Златева.

Петкратната световна и европейска шампионка загуби с 0:6 точки в първата част, а четири секунди преди края на втората бе туширана от рускинята Наталия Воробьова, която е трикратна световна шампионка за девойки.

Златева дори няма да може да играе за медал, тъй като рускинята не можа да стигне до мача за титлата и изгуби на четвъртфиналите от украинката Катерина Бурмистрова.

Така Златева остава за първи път без медал в участията си на еврошампионати от 2004-а г. През 2005-а взе бронз, а след това спечели пет последователни титли. През 2011-а в не участва на шампионата в Дормунд.

Другата ни представителка при жените Елина Васева, до 63 кг, победи убедително в първата си среща с Шарлоте Скален (Норвегия) с 2:0 (6:0, 6:0), а на четвъртфинала отстъпи на рускинята Наталия Смирнова с 0:2 (0:2, 0:2). Смирнова обаче стигна до финали и даде шанс на Васева в репешажите за бронза. Там българката първо победи испанката Мария Мендес след само една част спечелена с 4:0. За медала ще спори с полякинята Моника Михалик.

При мъжете, Михаил Ганев ще игра на финал в категория до 84 кг свободен стил.