40 отбора от България, Румъния, Украйна и Русия взеха участие в първото издание в България на аматьорския голф турнир "Deutsche Bank Invitational". Състезанието се проведе на голф игрището BlackSeaRama край Балчик. Форматът на турнира на BlackSeaRama беше "скрамбъл" по двойки, а точкуването "стейлбълфорд".
След равенство от 49 точки между първите два отбора в състезанието, се наложи да бъде проведен плейоф за определяне на победителя. Така Димитър Желев и Живко Тенев се изправиха срещу известния румънски тенисист Дино Пескариу и неговата съпруга Летисия. Двата отбора изиграха оспорвания плейоф на емблематичната за BleakSeaRama 18 дупка, сложната пар 3, на която се определи и тазгодишния победител в надпреварата
Шампионите Пескариу ще имат възможността да играят на европейския финал на веригата голф турнири на банката, който ще се проведе на игрището Gut Kaden Golf & Country Club в Хамбург, Германия в края на септември. Второто място заеха Димитър Желев и Живко Тенев, а третото място - Андон Тушев и Иван Иванов.
В категорията "най-дълъг удар" на турнира сред дамите се отличи Никол Бланкенбург, a Каталина Джигман получи награда в категория "най-близко до пин-а". Флорин Сегарцеану успя да направи "най-дългият удар" сред мъжете, а заедно с партньора си Гелу Матей постигнаха най-добрия брутен резултат в състезанието - 67 удара.