Франция стана световен шампион по хандбал за мъже за четвърти път в своята история, побеждавайки на финала Дания след продължение с 37:35.

Французите успяха да изравнят резултата - 31:31, четири секунди преди края на редовното време и стигнаха до продължението.

Роденият в Ниш Никола Карабатич, който има френски паспорт бе избран за най-добър играч на световното първенство. Той бе главният актьор на финалния мач с 11 отбелязани гола, но всъщност истинският герой бе капитанът на "петлите" Жером Фернандес, който вкара два много важни гола в края на финала.

Това е четвъртата световна титла за Франция - след 1995,2001 и 2009, която се изравнява по този показател с Румъния и Швеция, които държаха рекорда до днес с по 4 титли. С тази си победа Франция се класира директно за летните олимпийски игри в Лондон през 2012 година и за следващото световно първенство в Испания през 2013 година.