След оспорвани 18 дупки, в А дивизия на турнира Volvo World Golf Challenge, който се проведе на игрището "Св. София", победи Андон Тушев.Той завърши с 66 удара нетен резултат, с което заслужи честта да представи България на международния финал на турнира в Южна Африка, организиран от Volvo Car Corporation.

Със 70 удара нетен резултат второ място и оригинална навигационна система Volvo спечели Светослав Станиславов, а третият в А дивизия Радослав Рашев ще пътува за спа-уикенд за двама в Банско.

В B дивизия победи Кирил Маринов, който също получи спа-уикенд за двама в Банско. Втори остана Юли Ботев, а трети е Калина Маркова, която заслужи и специалната награда за най-добре представила се дама.

Иван Бояджиев спечели надпреварата в C дивизия и спа-уикенд за двама в Банско, на второ място се класира Ивайло Иванов, а трети бе Ивайло Димчев.

84 голфъри стартираха в седмото издание на най-стария и престижен голф турнир у нас. Освен че се насладиха на отлично подготвения терен и летните температури, всички участници и гости имаха възможност да тестватновото V40, XC60, XC90 и луксозната лимузина S80.

Тази година участниците в турнира Volvo World Golf Challenge бяха разделени в три дивизии според техния хендикап. В А дивизия (хендикап 0 - 9) се игра индивидуален строук плей на 18 дупки. B дивизия (хендикап 10 - 19) и C дивизия (хендикап 20 - 28) се състезаваха във формат индивидуален стейбълфорд на 18 дупки.

Голф турнирът на Volvo се провежда в България от 2004 г. Той е част от международната надпревара Volvo World Golf Challenge. Всяка година над 80 хиляди голфъри от 22 страни се борят за участие в него, като само 72-ма участника от цял свят имат привилегията и удоволствието да участват на финалите.