Ювентус успя да измъкне една точка при гостуването си на европейския клубен шампион Челси в първата среща на двата тима от група Е на Шампионската лига. "Бианконерите" губеха с 0:2 до 37-ата минута, но показаха характер и успяха да стигнат до равенството на "Стамфорд Бридж".

Домакините поискаха дузпа още в 5-ата минута, след като Джон Тери падна в наказателното поле след съприкосновение с Джорджо Киелини, но реферът Педро Проенса даде знак играта да продължи.

В 16-ата минута Джовинко залъга двама противници, подаде към непокрития на дъгата на наказателното поле Артуро Видал, който стреля моментално, но топката рикошира в защитник и излезе в корнер.

Пет по-късно Юве изпусна златен шанс да поведе - Маркизио бе изведен сам зад защитата, но Чех излезе навреме и успя да избие. В 31-ата минута обаче великолепна атака на Челси бе завършена перфектно от младия Оскар, който стреля отдалеч и не без помощта на рикошет в крака на Бонучи откри резултата - 1:0 за Челси.

Защитата на италианците още не се беше отърсила от първия гол, когато минута по-късно Оскар отбеляза втори гол, който спокойно може да кандидатства за №1 през сезона, удвоявайки преднината на домакините.

Играчите на Ювентус се вдигнаха на щурм в търсене на бърз гол и в 37-ата минута Артуро Видал успя да върне едно попадение с точен удар по тревата в долния десен ъгъл на вратата - 2:1 за Челси.

След почивката високото темпо на игра се запази и двата тима продължиха да търсят гол в противниковата врата. Домакините на два пъти пропуснаха да възстановят преднината си от два гола и това бе наказано в 80-ата минута - влезлият като резерва Фабио Куалярела се измъкна от опеката на защитата на Челси и останал сам срещу Чех прокара топката между краката му - 2:1.

Седем минути по-късно отново Куалярела можеше да се превърне в герой за "бианконерите", но негов удар срещна напречната греда на вратата на Челси и излезе в аут.

Челси - Ювентус 2:2
1:0 Оскар (31)
2:0 Оскар (33)
2:1 Видал (37)
2:2 Куалярела (80)

Челси: Чех, Коул, Тери, Иванович, Давид Луис, Лампард, Оби Микел, Рамиреш (68-Бертранд), Азар, Оскар (74-Мата), Торес

Ювентус: Буфон, Бардзали, Лихтщайнер (77-Исла), Бонучи, Киелини, Пирло, Видал, Маркизио, Асамоа, Вучинич (88-Матри), Джовинко (75-Куалярела)