УЕФА определи най-добрите в груповата фаза на Шампионската лига. Ето кои попаднаха в класацията на централата:
Отбор №1 - Атлетико (Мадрид)
Атлетико се завръща в Шампионската лига след четиригодишно отсъствие, но представянето му не подсказва, че това се случило. Те завършиха непобедени в групата. В петия кръг направиха равенство със Зенит, но така или иначе вече си бяха осигурили участие на осминафиналите на надпреварата. Атлетико завърши първи в група G с преднина от цели 10 точки. Те са наясно какво ще правят и в елиминациите - докато не играеше в Шампионската лига, Атлетико успя да спечели Лига Европа. Два пъти."
Футболист №1 - Кристиано Роналдо (Реал Мадрид)
На моменти през този сезон, Роналдо бе неудържим. Започна с хеттрик срещу Галатасарай, който даде тон на доминация на този диамант в бляскавата корона от нападатели на Реал. Той отбеляза голове във всичките пет мача, в които игра в група В, и стана първият играч, вкарал девет попадения в груповата фаза. Той е поразил вратата на съперника цели 28 пъти в последните си 23 мача в турнира. Като цяло головете му са 57.
Най-добър гол - Златан Ибрахимович (Андерлехт - ПСЖ 5:0)
Шведът се разписа осем пъти в петте си срещи от груповата фаза на надпреварата. Това бе третият от четирите му попадения в мача срещу Андерлехт, шут от 25 метра, който за малко да пробие дупка в мрежата на вратата...По-късно Ибрахимович определи този гол като "любим".
Цитат
"Той обича да се владее топката, да се играе футбол, много пасове... все едно е оркестър. Но това е някаква тиха песен, нали? А аз обичам хеви метъл."
Старши треньорът на Борусия (Дортмунд) Юрген Клоп сравнява стиловете на Арсенал и неговия тим.
Цифра - 10
Победата с 3:1 на Байерн (Мюнхен) над ЦСКА (Москва) оформи безпрецедентнатасерия от 10 поредни победи в Шампионската лига и така задмина Барселона, който записа девет през сезон 2002/03.
"Десетте поредни победи доказват, че сме страхотен отбор", отбеляза Ариен Робен.
"За клуб като Байерн няма извинения. Винаги трябва да играеш добре", коментира треньорът Гуардиола.
Серията завърши със загубата от Манчестър Сити с 2:3 в последния кръг.
Шок фактор - Базел
Две победи над Челси. И все пак това се оказа недостатъчно за място на осминафиналите.
Спасяване - Фрейзър Форстър (Селтик)
Селтик не можа да повтори триумфалния си успех над Барселона от сезон 2012/13, падайки с 0:1 в Глазгоу, но вратарят Форстър спаси своя отбор, играещ с човек по-малко, от разгром. В 88-ата минута той отрази опасни изстрели на Неймар и Алексис Санчес.
Иронията на съдбата - Наполи и Зенит
Съдбите на двата отбора бяха абсолютна противоположност. Наполи стана първият отбор, отпаднал с 12 точки. Зенит се класира с най-малкия възможен брой точки - шест.
И пак, и пак - Райън Гигс (Манчестър Юнайтед)
Изключително малко футболисти играят в Шампионска лига на 40 години. Гигс е сред тях. Това е неговият рекорден 19-ти сезон в Европа, а във втори кръг той счупи рекорда на Раул Гонсалес от 144 мача в турнира.