Московският Спартак успя да си осигури участие в груповата фаза на Шампионската лига след драматична победа над чешкия Слован (Либерец) с 2:1 в реванша. Първата среща в Чехия завърши без попадения. Някога славният московски тим стигна до успеха с много мъка и късмет.

Бразилският офанзивен полузащитник на руснаците Моцарт откри резултата след красиво попадение от повече от 20 метра. Кариоката се намери топката с вътрешен удар и изненада стража на гостите в горния му десен ъгъл. До почивката преднината на домакините се запази. Второто полувреме бе доста по-драматично.

12 минути след неговото начало Запоточни от гостите бе изгонен след грубо влизане отзад. По този начин състезателят на Слован си заработи втори жълт картон и сякаш обрече тима си на поражение. Противно на логиката чехите успяха да стигнат до попадение и с това да изправят на нокти привържениците на Спартак. В 72-ата минута Иван Ходур направи 1:1 от дузпа. При този резултат гостите от чехите се класираха.

12 минути преди финалния сигнал обаче руският тим стигна до бленуваното попадение. Голът стана по абсурден начин, след като Павлюченко стреля извън наказателното поле, а вратарят на гостите изби кълбото в мрежата си. До края на срещата Слован имаше няколко чисти възможности за гол, но шансът им обърна гръб.

В крайна сметка Спартак се класира след измъчено 2:1, след като игра повече от половин час с човек повече.