Считаният за аутсайдер тим на Дюделанж отстрани Ред Бул (Залцбург) още във втория предварителен кръг на Шампионската лига. Първенецът на Люксембург загуби с 3:4 гостуването си на "Ред Бул Арена", но след победата си с 1:0 преди седмица продължава напред заради повече отбелязани голове.

Тиери Щайнмец изведе Дюделанж напред в резултата в 26-ата минута, но само две по-късно Якоб Янчер изравни. В 37-ата минута Мартин Хинтерегер направи обрата за Ред Бул пълен, но само две минути след подновяването на играта през второто полувреме гостите пак ликува след попадение на Йоаким.

Амбициите на Дюделанж не спряха дотук и в 57-ата минута отново Щайнмец даде нова преднина на тима си. В 74-ата минута обаче нападателят на гостите Софиан Бензуен получи втори жълт картон и остави тима си с човек по-малко.

Австрийците се възползваха от численото си преимущество и стигнаха до нов обрат в разстояние само на една минута - първо в 81-ата минута влезлият като резерва Кристиано изравни - 3:3, след изпълнение на дузпа, а още в следващата атака друга резерва - Гонсало Сарате, донесе победата на Ред Бул, но не и крайния успех в турнира.