Отборът на Владислав Стоянов Шериф (Тираспол) не успя да се класира за групите на Шампионската лига. Молдовският тим отстъпи с 0:3 на Базел като домакин и отпада от напреварата с общ резултат 0:4. Националът Владислав Стоянов, който игра цял мач, пропусна възможността да стане третият българския вратар в тазгодишното издание на Шампионската лига. Така този сезон България ще бъде представена в турнира от Димитър Бербатов, Николай Михайлов и Димитър Иванков.

И трите гола във вратата на Стоянов паднаха в последните 16 минути на двубоя. Резултатът откри Марко Щрелер в 74-ата минута. В последните минути звездата на Базел Александър Фрай показа класа, като преодоля на два пъти с лекота Владислав Стоянов в 80-ата и 87-та минута за крайното 3:0. Домакините завършиха мача в намален състав, след като втори жълт картон получи капитанът на Шериф - Важа Тархнишвили в 76-ата минута.

Така Базел ще играе в групите на Шампионската луга, а Шериф ще се състезава в групите на Лига Европа.