Челси записа успех с 1:0 над Ювентус в първи 1/8-финален двубой между двата тима от Шампионската лига, който се игра на "Стамфорд Бридж” в Лондон. Националът на Кот Д’Ивоар Дидие Дрогба отбеляза единственото попадение в срещата след 12 минути игра.

Срещата започна с домакински натиск, като две добри възможности се откриха пред Калу и Дрогба. В 12-ата минута Дрогба с хубав удар реализира за 1:0 в 50-ия си мач в турнира за Шампионската лига.

Едва след 20-та минута тимът на Ювентус създаде две добри положения за гол. Първо Алесандро Дел Пиеро стреля опасно от границата на наказателното поле, а след това Киелини с глава не успя да преодолее Чех.

През втората част отново Дрогба пропусна пред Буфон, а Маркиони и Маркизио се опитаха с далечни изстрели да изненадат Чех. В даденото от съдията продължение Недвед стреля опасно, но топката мина на метър покрай вратата на Челси.

Така Гуус Хидинк записа първа победа начело на Челси при дебюта си в Шампионската лига. Реваншът ще се играе след две седмици на "Олимпийския стадион" в Торино.

"Доволен съм от резултата, но като цяло не съм доволен от представянето на отбора. Започнахме много добре през първото полувреме и бяхме организирани в защита. След гола се отпуснахме
 и допуснахме да се получи празнина между защитата и нападението. Ювентус се опита да ни затрудни, но не успя да създаде чисти положения за гол", коментира треньорът на Челси Гуус Хидинк .

"Много съм щастлив, че в Челси не са ме забравили. Прекарах четири чудесни години тук. По принцип във футбола всичко се забравя много бързо, но искам да благодаря на всички на "Стамфорд Бридж". Бих предпочел да играем по-слабо, но да вземем по-добър резултат. Според футболистите това беше един от най-добрите ни мачове като гости", заяви наставникът на Ювентус Клаудио Раниери.