ЕБ Стреймур от Фарьорски острови и Ширак от Армения са двата отбора, които прескочиха първия квалификационен кръг на Шампионската лига.

Първенецът на Фарьорите се класира напред след победа с 5:1 над гостуващия Луситанос (Андора) реванша и след 2:2 в първата среща отстрани съперника си с общ резултат 7:3.

Леви Хансен вкара два гола за успеха на домакините, а съперникът завърши мача с 10 души след червен картон на Мануел Риера още в 55-ата минута.

Във втория квалификационен кръг ЕБ СТреймур ще играе срещу Динамо Тбилиси (Грузия).

Арменският Ширак също преодоля най-ранната фаза от квалификациите, въпреки поражението с 0:1 от Тре Пене (Сан Марино) в реванша като гост. Тимът от Гюмри спечели първата среща с 3:0 и това се оказа решаващо.

Автогол на ганайския защитник Самуел Киере във втората минута донесе първия успех на Тре Пене в историята на клуба в Европейските клубни турнири. Досега съставът от Сан Марино имаше седем загуби в седем мача.

Следващият съперник на Ширак ще бъде сръбският шампион Партизан.