Шалке 04 се нуждае от задължителна победа при гостуването си на Монпелие, за да бъде сигурен победител във втора група на Шампионската лига. Немският клуб е лидер в класирането с 11 точки и няма притеснения относно участието си в следващата фаза, но евентуална грешка във Франция може да позволи на втория Арсенал (10 точки) да се изкачи на първата позиция. Монпелие от своя страна е твърдо последен само с една точка, като шампионите на Франция нямат шансове за продължаване напред в турнира, както и за третото място, което е сигурно за гръцкия гранд Олимпиакос.

Шалке ще се опита да се реваншира на своя съперник, след като в първия мач между двата тима в Гелзенкирхен немците пропуснаха да спечелят. "Кралскосините" водеха с 2:1, но допуснаха изравняване в 90-ата минута, въпреки че гостите бяха с човек по-малко. Шалке спечели и двете си гостувания до момента, след като надигра Олимпиакос с 2:1 и Арсенал с 2:0. Монпелие пък няма спечелена точка у дома след 1:2 от Арсенал и 1:2 от гръцкия тим.

Шампионът на Франция се представя изключително слабо от началото на сезона и продължава да играе като посредствен тим. В последните осем официални двубоя Монпелие има само два успеха, а през изминалия уикенд загуби гостуването си на лидера Лион с 0:1. В класирането след 15 изиграни кръга тимът е едва на 13-ата позиция. Играчите на Рене Жирар обаче като че ли стабилизираха изявите си у дома, където в пет поредни мача записаха четири победи и едно равенство с гранда ПСЖ. Играчите на Монпелие са отбелязвали в 17 от последните си 19 мача, но са спечелили само шест от тях. За предстоящия двубой в състава се завръща Сюлейман Камара, който изтърпя наказание в предишния кръг.

След отличното начало на сезона в Бунделсигата в момента Шалке не се намира в добра форма, след като няма успех в четири поредни срещи от първенството, където се смъкна до четвъртата позиция зад Байерн (Мюнхен), Байер (Леверкузен) и Борусия (Дортмунд).

В събота играчите на Хууб Стевенс отново не бяха убедителни и направиха 1:1 като домакин на Борусия (Мьонхенгладбах). Твърдо аут за двубоя във Франция са Марко Хьогер и Ибрахим Афелай, които страдат от контузии. До момента във всяка една минута от предишните пет мача от групата участие са взели Унерщал, Хьоведес, Фухс и Нойщадтер.

Въпреки почти ясната ситуация в тази група, мачът на "Стад Де Ла Мосон" се очертава като доста интересен.

Неговото развитие може да проследите на канала Champions TV, който се излъчва ексклузивно на интернет платформата voyo.bg в HD формат.