Кристиано Роналдо излезе начело в класирането при голмайсторите в Шампионската лига след попадението си във вратата на Галатасарай. Реал (Мадрид) се наложи с 3:0 над турския гранд в първи четвъртфинал, а португалското крило откри резултата в 9-ата минута.

Това беше неговия 9-и гол в турнира, като излезе с едно попадение пред Лионел Меси (Барселона) и Бурак Йълмаз (Галатасарай), които го следват.

Още един футболист увеличи сметката си снощи и това е съотборникът на Роналдо- Карим Бензема, който сега е с 4 попадения.

В първенството на Испания Меси отдавна отвя конкуренцията, където има 43 попадения, но тук ще трябва да се потруди за голмайсторската корона.

Класиране при голмайсторите в Шампионската лига:

9 гола: Кристиано Роналдо (Реал Мадрид)

8 гола: Лионел Меси (Барселона), Бурак Йълмаз (Галатасарай)

5 гола: Томас Мюлер (Байерн Мюнхен), Роберт Левандовски (Борусия Д), Оскар (Челси), Хонас Гутиерес (Валенсия), Езекиел Лавеци (Пари Сен Жермен), Алан (Брага)

4 гола: Лукас Подолски (Арсенал), Клаас-Ян Хунтелаар (Шалке'04), Роберто Солдадо (Валенсия), Фабио Куалярела (Ювентус), Карим Бензема (Реал М), Контастинос Митроглу (Олимпиакос), Вилиан (Шахтьор Донецк).