Нант победи домакина Бордо с 3:0 в мач от 13-ия кръг на френското футболно първенство. Възпитаниците на арменския специалист Мишел Дер Закарян постигнаха шести успех в последните си осем мача в Лига 1 и се изкачиха на четвърто място с 23 точки. Лидер е Пари Сен Жермен с 32 точки, пред Лил с 27 точки и Монако с 26 точки.

Бордо пък прекъсна серия от седем мача без загуба в шампионата и остана 11-и със 17 точки. Домакините имаха превъзходство през първата част, но четири минути преди почивката Нант откри резултата. Алехандро Бедоя центрира от дясно към далечната греда и Венсан Беса отблизо засече в мрежата. Гостите решиха всичко с два бързи гола през второто полувреме.

Папи Джилободжи удвои след подаване в наказателното поле от ляво на Беса след час игра, а четири минути по-късно Филип Джорджевич вкара осмия си гол за сезона след нова асистенция от ляво на Бедоя.

Бордо имаше достатъчно възможности да не загуби, но пропиля половин дузина добри положения, а вратарят на гостите Реми Риу направи силен мач.