Ливърпул победи с 4:2 в изключително драматичен мач, изпълнен с обрати до последния сигнал.

След първоначален натиск на гостите Диаби откри резултата в полза на Арсенал в 13-та минута, при продължително разбъркване в заащитата на домакините. В 30 -та минута Джерард изпълни корнер, а Сами Хюпия, се извиси във въздуха и с глава изпрати топката в мрежата - 1:1.

Червените играха по -добре през по-голямата част от второто полувреме и по-често се задържаха в близост до вратата на лондончани. Вратарят на гостите Алмуния трябваше да показва класата си при опасни удари на Стивън Джерард и Питър Крауч.

В 69-та минута Торес овладя перфектно далечен пас, майсторски се обърна изпрати топката неспасяемо в далечния горен ъгъл за 2:1. Наставникът на артилеристите Арсен Венгер реагира, като в веднага извърши две смени, пускайки в игра още двама нападатели - Тио Уолкът и Робин ван Перси. Арсенал успя да стигне до равенство в 84-та минута, след невероятен пробив на Уолкът той подаде топката на Адебайор, които отблизо изравни - 2:2.

Радостта на гостите трая много малко, резервата Бабел, бе съборен в наказателното поле от Туре и реферът Фройдфелдт (Швеция) посочи бялата точка. Стивън Джерард изпълни много точно наказателния удар - 3:2. Във втората минута на добавеното време Бабел фиксира крайното 4:2.

Ливърпул се класира за полуфиналите с общ резултат 5:3 от двата мача.