Селтик и Ювентус се изправят тази вече в първа среща от осминафиналите на Шампионската лига. Шотландците са домакини, а двубоя ще може да гледате пряко по RING.BG и онлайн на VOYO.BG от 21:45 часа.

Ако се осланяме на последния сблъсък между двата отбора в най-силния европейски клубен турнир, то тази вечер ни очаква истинско голово шоу. Двата тима се изправиха един срещу друг през сезон 2001/2002 в груповата фаза на надпреварата и в двете срещи си вкараха общо 12 гола.

Първият мач бе в Италия на 18 септември 2001 г.. Давид Трезеге даде аванс от два гола на домакините в 43-ата и 55-ата минута. Първото попадение за „детелините” бе дело на нашия Стилиян Петров в 67-ата минута. В 86-ата мин. Хенрик Ларсон доведе нещата до равенство, но в 90-ата мин. Никола Аморузо реализира победния гол за Юве за 3:2.

Във втория мач на 31 октомври имаше още повече попадения. Алесандро дел Пиеро даде аванс на торинци, но последва обрат с голове на Йос Валгерен в 24-ата и Крис Сътън в 45-ата мин. Трезеге изравни в 51-ата, но Ларсон се разписа от дузпа в 57-ата мин., а Сътън реализира 4:2 в 64-ата. Трезеге оформи крайното 4:3 в 77-ата мин.