Пред собствена публика Спортинг (Брага) загуби с 0:2 от ЧФР Клуж в мача от група "Н" на турнира Шампионска лига.
В двубоя на стадион "Мунисипал де Брага" домакините бяха изненадани от стабилната игра на румънския тим, който игра много организирано в защита, като използваше всяка възможност за контраатака. Така се стигна до 19-ата минута, когато бразилецът Рафаел Бастош се откъсна от защитниците на Брага и с прецизен удар изведе гостите напред.
В следващите минути играчите на домакините се опитаха да стигнат до изравняване, но пропуснаха, няколко удобни възможности.
В 34-ата минута Бастош реализира своя втори гол, с което на практика реши изхода на срещата. Нападателят направи самостоятелен пробив, след като преодоля почти цялата защита на Брага и с мощен удар се разписа за 2:0.
През втората част всички опити на португалския тим да стигне до почетно попадение останаха без резултат итак се стигна до заслужен успех на гостите, които излизат на първо място в групата, в която Манчестър Юнайтед победи Галатасарай с 1:0.

Брага - ЧФР Клуж 0:2

0:1 Бастош (19)

0:2 Бастош (34)

Ето и съставите:

БРАГА: Бето, Нуно Коельо, Исмаили, Винисиус, Мосоро, Рубен Микаел, Салино (Сезар - 70), Кущодио, Алан (Барбоса - 46), Виана (Зе Луис - 64), Едер

ЧФР КЛУЖ: Фелгуейраш, Пинто, Сепси, Каду, Рада, Камора, Мурешан, Бастош (Педро - 79), Луис Алберто (Годемеш - 65), Капетанос, Сугу (Агуирегарай - 46)