Носителят на трофея Челси разгроми дебютанта Нордшеланд с 4:0 като гост в двубой от група "Е" на Шампионската лига. С два гола за "сините" от Лондон се отличи Хуан Мата, а по веднъж се разписаха Давид Луис и Рамиреш.

Още в самото начало на двубоя Челси започна да атакува, като първо Оскар излезе на добра позиция, но не успя да уцели вратата на домакините. В 4-ата минута пък Виктор Моузес уцели страничната греда, след великолепен пас на Оскар. В 22-ата минута пък Фернандо Торес направи поредния си невероятен пропуск.

11 минути по-късно лондончани откриха резултата. Фернандо Торес открадна една топка, пусна към Франк Лампрад, който от своя страна намери Хуан Мата и испанецът не сгреши. До почивката двата отбора си размениха по една опасна атака, но резултатът остана непроменен. В 73-ата минута Нордшеланд бе много близо до това да изравни резултата, след като Джон удари страничната греда.

След това обаче Челси се развихри и до края стигна до нови три попадения. В 79-ата минута Давид Луис изненада вратаря на датския тим с далечен удар, а само три по-късно Хуан Мата отблизо оформи класическия резултат. Минута преди края на редовното време пък Рамиреш също записа името си сред голмайсторите. Той се разписа на празна врата след чудесен пас на Оскар.

Така лидер в тази група е Челси с 4 точки, пред Шахтьор с 4, Ювентус с 2 и Нордшеланд с 0.

Нордшеланд - Челси 0:4