Треньорът на Пари Сен Жермен Лоран Блан очаквано остана доволен и радостен от представянето на неговите възпитаници, които на практика си гарантираха участие на четвъртфиналите на Шампионската лига след успех с 4:0 като гост в първата си среща с Байер (Леверкузен) от фазата на елиминациите в турнира.

"Първо ще се опитаме да се насладим на този успех. След мача с Валансиен (3:0) в края на миналата седмица бяхме изключително концентрирани върху този двубой – всеки чакаше тази среща от дълго време. Когато съзнанието ти е в подобно състояние, всичко е наред. Плюс това отбелязахме гол още в третата минута, което допълнително улесни нещата. Може да кажете, че Леверкузен е бил слаб, но всъщност играта ни беше отлична.

Настроението е наистина добро. Поздравявам всички, които започнаха мача и всички, които бяха в групата. Мога да разчитам на всички. Дойдохме, за да играем добре и се оказа, че подготовката ни е била добра. Играта, която показахме, напълно ме удовлетворява, както като отборно представяне, така и от индивидуална гледна точка на всеки играч", коментира Блан.