От Барселона са категорични, че ще подадат официално оплакване от съдийството на мача с Пари Сен Жермен от четвъртфиналите на Шампионската лига. Срещата завърши 2:2 и всичко ще се реши в реванша след седмица, но каталунците смятат, че са били ощетени в първия двубой, пише El Mundo Deportivo.

В Барса са страшно разочаровани от цялостното съдийство на мача, но най-вече от главния съдия Волфганг Щарк, като смятат, че именно той е виновен, че не са победили. От клуба изтъкват и три основни момента, за които имат претенции:

1.Изравнителният гол на Златан Ибрахимович за 1:1, който е бил от засада, но тя не е отбелязана нито от страничния съдия, нито от главния, четвъртия или асистента зад вратата.

2.Съдията Щарк неправомерно е забавил влизането на Хавиер Масчерано и Жорди Алба в игра при изпълнение на корнер пред противниковата врата. Двамата получаваха медицинска помощ, след като се сблъскаха малко преди това, но от Барса претендират, че преди изпълнението на корнера е можело да бъдат пуснати отново на терена.

3.Третата претенция е свързана не толкова с повлияването върху резултата, а с етиката при взимане на допинг проба. На проверка след края на мача е бил подложен Хавиер Масчерано, който се контузи тежко по време на срещата, но проба все пак му е била взета. От Барселона смятат, че е неприемливо играч с такава травма да се подлага на допинг контрол.