Тимът на Барселона започна повече от убедителното участието си в Шампионската лига. "Каталунците" постигнаха категоричен успех с 5:1 като домакин на гръцкия шампион Панатинайкос.

Изненадващо гостите поведоха в резултата. В 20-ата минута Сидни Гову получи пас от Сисе и успя да надбяга Ерик Абидал. Само минута по-късно обаче играчите на Гуардиола изравниха резултата, след като Шави пусна чудесен извеждащ пас към Меси, който нямаше проблеми да прехвърли Цорвас за 1:1.

В 33-ата минута Давид Вия направи 2:1. Малко преди края на първата част Лео Меси отправи опасен удар, но топката срещна напречната греда.

Тимът на Барселона стигна до трети гол в срещата в 44-ата минута, когато след отлична атака Шави направи двойно с Меси, след което аржентинецът повтори преодоля технично гръцкия вратар.

Малко след почивката Меси бе спънат в наказателното поле  от Жан-Ален Бумсонг. Именно аржентинецът застана зад топката, но би слабо и вратарят Цорвас спаси дузпата.  В 78-ата минута "каталунците" все пак стигнаха до четвърто попадение, като точен бе Педро. Крайното 5:1 оформи Дани Алвеш с глава в последната минута на двубоя.

В другия мач от групата Копенхаген победи с 1:0 Рубин Казан. Така в класирането Барселона и Копенхаген имат по 3 точки, а Рубин и Панатинайкос са с 0.

Следващите мачове Рубин - Барселона и Панатинайкос - Копенхаген са на 29 септември.