Барселона постигна втора победа в своята група "G" от Шампионската лига, след като се наложи с 2:0 като гост над Бенфика. Головете за каталунците на "Ещадио да Луш" реализираха Санчес и Фабрегас.

От самото начало на двубоя в Лисабон гостите от Барселона поеха инициативата и притиснаха своите съперници. Още в 6-ата минута каталунците успяха да открият резултата. След продължителна атака Меси проби от ляво центрира остро по тревата и Санчес засече топката за 0:1.

След попадението играчите на

Бенфика се активизираха и започнаха по-често да създават положения пред вратата на Валдес.

Гостите продължиха да атакуват опасно и в 21-ата минута Меси пропусна отлична възможност да удвои, след като ударът му бе спасен блестящо от Артур. Малко по-късно

пък Санчес остана в удобна позиция, но стреля в аут.

Постепенно домакините започнаха по-често да владеят топката, но не успяваха да създадат опасни положения за гол.

В самия край на полувремето каталунците създадоха нови опасности пред Артур, но не успяха да увеличат преднината си.

В началото на втората част гостите имаха поредната добра възмодност да увеличат преднината си, но отново Санчес направи пропуск.

Барселона продължи да диктува събитията на терена и все пак в 56-ата минута успя да реализира втори гол. Лео Меси направи типичен за него рейд между някоко защитници на Бенфика подаде на свободния Фабрегас, който с много прецизен шут не остави шанс на Артур - 0:2.

Въпреки преднината си Барса продължи да доминира в двубоя и да създава нови положения за гол. Домакините изглеждаха примирени с превъзходството на каталунците и трудно успяваха да стигнат до нови положения пред Валдес. В 77-ата минута капитанът на Барселона Карлес Пуйол получи тежка контузия и ще пропусне предстоящото дерби срещу Реал (Мадрид).

Когато срещата отиваше към своя край необмислена постъпка на Бускетс от Барселона доведе до изгонването му. Така испанският тим стигна сравнително лесно до втората си победа в групата и остава убедителен лидер с 6 точки.

БЕНФИКА - БАРСЕЛОНА 0:2

0:1 - Санчес (6)
0:2 - Фабрегас (56)

Състави:

БЕНФИКА: Артур, Гарай, Перейра, Жардел, Перес (Аймар-60), Гайтан (Нолито-75), Матич, Салвио, Бруно Сезар (Мартинш-46), Лима, Мелгарехо.

БАРСЕЛОНА: Валдес, Пуйол (Сонг-78), Алба, Масчерано, Фабрегас (Иниеста-72), Шави, Бускетс, Меси, Санчес, Педро (Вия-82)