Отборът на Барселона спечели лесно с 2:0 срещу шотландския си съперник Глазгоу Рейнджърс в среща от група "Е" на Шампионската лига, играна на "Камп Ноу". В каталунската столица блесна гения на Роналдиньо, който бе истински дирент в средата на терена и показа, че е близко до най-добрата си форма. Головете за Барса паднаха преди почивката след точни изстрели на Анри в 6-ата минута и Меси в 43-ата. С извоюваната победа каталунците вече са едноличен лидер в групата с 10 точка и на практика са на 1/8 - финалите.

""

За разлика от предния мач между двата тима, сега футболистите на Рийкард пронизаха мрежата на съперника още в 6-ата минута чрез Тиери Анри. При първата си опасна атака "синьо-червените" успяха да пробият британския бетон, въпреки че останаха съмнения за нередовно попадение. Роналдиньо центрира прецизно в наказателното поле, Меси стреля с глава в дясната странична греда на вратаря Макгрегър, а притичалият Анри я отклони в мрежата за 1:0 или с тяло, или с ръка. След попадението Барса успокои играта и наложи традиционното си темпо с дълги пасове и внезпно изстрелване напред на Анри и Меси. В 17-ата минута удар Андрес Иниеста мина на сантиметри от гредата, а малко по-късно Роналдиньо изпробва рефлекса на стража на гостите.

""В средата на първото полувреме Рейнджърс се опита да овладее центъра. Гостите направиха няколко постепенни атаки, но на почивката в актива им имаше едва няколко балонни центрирания и един анемичен удар с глава на Бийзли. От своя страна каталунците крояха интересни акции, вдъхновени от техниката на Роналдиньо и пробивността на Анри и Меси. В 43-минута Рони тръгна с финтови движения в наказателнотополе, направи двойно с Меси и стреля към вратата. Отбитата топка попадна в 20-годишния аржентинец, който покачи на 2:0.

В началото на втората част публиката на "Камп Ноу" изтръпна, след като любимецът Андрес Иниеста се преви от болка на земята без видима причина. 23-годишният испански халф обаче се върна в игра и разсея съмненията за сериозна контузия. През втората домакините продължиха да атакуват постоянно вратата на шотландците, като направиха множество пропуски. Тиери Анри и Лионел Меси се отличиха с неточен мерник в решителния момент. В 63-ата минута пък удар на Шави профучи покрай вратата.

В 77-ата минута възроденият Роналдиньо за пореден път този сезон бе сменен от наставника си Франк Рийкард. Бразилецът напусна терена видимо недоволен, тъй като всичко тази вечер му се удаваше. Влезлият Къркич внесе острота и нови пропуски пред вратата на Макгрегър. Гостите от Глазгоу се събудиха едва в последните 10 минути на срещата и на три пъти изпробваха рефлекса на Валдес. Силен шут на Даршевил в 83-ата минута без отразен, а набезите на другата резерва Ново останаха безплодни.

""

С успеха Барса е с крак и три четвърти във фазата на елиминациите, докато британците остават само с точка аванс пред третия в групата Лион.

Снимки: Reuters, AP