Байерн направи важна крачка към класиране на осминафиналите и дори към първото място в група А на Шампионската лига, след като в среща от четвъртия кръг на груповата фаза на турнира победи с 3:2 гостуващия Наполи.

С основен принос за успеха на баварците бе Марио Гомес, който вкара и трите гола за тима си, а баварците едва не изпуснаха победата, след като бяха повели с 3:0.

Марио Гомес откри резултата резултата в 17-ата минута. Нападателят получи топката на границата на наказателното поле, финтира бранителите на гостите и с премерен удар по земя вкара за 1:0.

Пет минути по-късно Гомес бе оставен непокрит на метри пред вратаря Де Санктис, засече от въздуха центриране на Тони Кроос и направи резултата 2:0.

Гомес стигна и до хеттрик, и в 42-ата минута направи 3:0 след добавка, след удар на Томас Мюлер.

Все пак преди почивката италианците успяха да върнат един гол и в 45-ата минута след центриране от ъглов удар, Федерико Фернандес се извиси над всички и с глава реализира за 3:1.

През втората част двата тима останаха с човек по-малко. Първо Кристиан Сунига от Наполи извърши нарушение срещу Франк Рибери и бе отстранен с втори жълт картон в 70-ата минута, а в 77-та Бадщубер спря откъсващия се Единсон Кавани и също бе изгонен.

Две минути по-късно Наполи стигна до гола на надеждата. След центриране от свободен удар Фернандес отново се прояви като господар в играта на втория етаж и отново с глава реализира за 3:2.

До ново попадение обаче не се стигна и срещата завърши при този резултат, с който Байерн увеличи преднината си на върха в групата. Германският тим е лидер с 10 точки, а Наполи остава 3-ти с 5 точки. Между тях е Манчестър Сити със 7 точки, а последен е Виляреал с 0.

БАЙЕРН - НАПОЛИ 3:2

1:0 Марио Гомес (17)

2:0 Марио Гомес (23)

3:0 Марио Гомес (42)

3:1 Фернандес (45)

3:2 Фернандес (79)

Стартовите състави на двата отбора:

БАЙЕРН: Нойер, Ван Буйтен, Боатенг, Лам, Бадщубер, Рибери, Луис Густаво, Швайнщайгер, Кроос, Томас Мюлер, Гомес.

НАПОЛИ: Де Санктис, Ароника, Кампаняро, Фернандес, Маджо, Хамшик, Сунига, Джемайли, Инлер, Кавани, Лавеци.