Развръзката на парламентарния вот е налице. На брифинг Централната избирателна комисия обяви финала на изборите.

Окончателно е ясен съставът на 45-ия парламент. Управляващите от ГЕРБ имат 75 мандата и макара да са първа политическа те не са достатъчни, за да формират самостоятелно управление.

Ето списък на депутатите от ГЕРБ в 45-ото ОНС по избирателни райони:

1. МИР Благоевград:
1. Стефан Апостолов; 2. Александър Мацурев; 3. Георги Динев; 4. Стоян Стоев;

2. МИР Бургас;
1. Любен Дилов-син; 2. Ивелина Василева; 3. Деница Николова; 4. Димитър Петров.

3. МИР Варна:
1. Славена Точева; 2. Страцимир Павлов; 3.Таня Петрова; 5. Павел Христов; 6. Владимир Вълев;

4. МИР Велико Търново:
1. Костадин Ангелов; 2. Димитър Николов.

5. МИР Видин:
1. Росица Кирова; 2. Александър Матеев.

6. МИР Враца:
1. Петя Аврамова; 2. Красен Кръстев.

7. МИР Габрово:
1. Томислав Дончев; 2. Невена Минева.

8. МИР Добрич:
1. Деница Сачева; 2. Красимир Николов.

9. МИР Кърджали:
1. Цвета Караянчева

10. МИР Кюстендил:
1. Христо Терзийски; 2. Михаела Крумова.

11. МИР Ловеч:
1. Николай Нанков; 2. Иван Миховски.

12. МИР Монтана:
1. Ирена Димова; 2. Илия Лазаров.

13. МИР Пазарджик:
1. Екатерина Захариева; 2. Димитър Гечев; 3. Стефан Мирев.

14. МИР Перник:
1. Кирил Ананиев; 2. Десислава Ахладова-Атанасова.

15. МИР Плевен:
1. Григор Горчев; 2. Александър Николов; 3. Пламен Петров.

16. МИР Пловдив:
1. Иван Тотев; 2. Вежди Рашидов; 3. Радомир Чолаков.

17. МИР Пловдив-област:
1. Дани Каназирева; 2. Младен Шишков; 3. Данка Зидарова-Люртова;

18. МИР Разград:
1. Десислава Атанасова

19. МИР Русе:
1. Красен Кралев; 2. Пламен Нунев.

20. МИР Силистра:
1. Тодор Тодоров

21. МИР Сливен:
1. Десислава Танева; 2. Мария Белова;

22. МИР Смолян:
1. Даниела Дариткова-Проданова

23. МИР София:
1. Румен Христов; 2. Александър Ненков; 3. Димитър Главчев; 4. Милена Дамянова.

24. МИР София:
1. Росен Желязков; 2. Тома Биков; 3. Евгения Алексиева.

25. МИР София:
1. Даниел Митов; 2. Анна Александрова; 3. Лъчезар Иванов; 4. Христо Гаджев.

26 МИР София-област
1. Младен Маринов; 2. Валентин Милушев; 3. Николина Ангелкова.

27. МИР Стара Загора:
1. Маноил Манев; 2. Илиана Жекова; 3. Лъчезар Борисов.

28. МИР Търговище:
1. Теменужка Петрова Петкова

29. МИР Хасково:
1. Георги Тенев Станков; 2. Делян Александров Добрев; 3. Сашо Тодоров Савов.

30. МИР Шумен:
1. Красимир Георгиев Вълчев; 2. Илтер Бейзатов Садъков.

31. МИР Ямбол:
1. Димитър Руменов Рунков;

За да научите първи най-важното, изтеглете приложението на bTV Новините за Android и iOS!

Бъдете с нас и във Facebook и Instagram!