„Възложил съм на всички ангажирани структури в МВР по казуса да изготвят подробен доклад относно Мартин Божанов и установяването на данни за конкретни лица в МВР, за които е възможно да са имали нерегламентирани отношения с него“.
Това заяви министърът на вътрешните работи Даниел Митов по време на парламентарен контрол.
Докладът ще бъде изготвен от дирекция „Инспекторат“, „Вътрешна сигурност“, „Човешки ресурси“, СДВР и Главна дирекция „Борба с организираната престъпност“.
Мартин Божанов-Нотариуса бе разстрелян в началото на 2024 г. По-късно се създаде и временна парламентарна комисия относно дейността му и групата около него.
Заради публичните съмнения за влияние на Божанов в съдебната система във Висшия съдебен съвет бяха създадени две комисии, които да работят по установяване на връзки на магистрати с него, припомня БТА.
Последвайте ни за още актуални новини в Google News Showcase
Последвайте btvnovinite.bg във VIBER
Последвайте btvnovinite.bg в INSTAGRAM
Последвайте btvnovinite.bg във FACEBOOK
Последвайте btvnovinite.bg в TIKTOK