Двете сгради на Столичната регионална здравна инспекция, намиращи се на ул. „Враня“ №20 и ул. „Цар Симеон“ №169а, вече са напълно енергийно обновени, съобщават от СРЗИ.

На 26 юни комисия прие официално двата обекта, с което приключи изпълнението на проекта „Внедряване на устойчиви мерки за енергийно обновяване на сградния фонд на Столичната регионална здравна инспекция“. В рамките на проекта в сградата на ул. „Цар Симеон“ №169а е изградена изцяло достъпна среда за хора с увреждания, включваща специализирана рампа и санитарен възел, отговарящи на нормативните изисквания.

Извършени са вътрешна и покривна топлоизолация, подменени са съществуващите стъклопакети с нискоемисионни, изградена е високоефективна термопомпена отоплителна система и е монтиран нов термопомпен бойлер. В централната сграда на ул. „Враня“ №20, наред с всички мерки за енергийно обновяване, е изградена и фотоволтаична система за производство на електроенергия за собствени нужди.

След приключване на строително-ремонтните дейности е извършено обследване на двата обекта, което потвърждава, че те са достигнали клас „А“ на енергопотребление съгласно предварително заложените цели на проекта.
От Столичната РЗИ посочват, че реализираните мерки ще допринесат както за намаляване на разходите за енергия, така и за осигуряването на по-добри условия на труд за служителите и по-качествено обслужване на гражданите.

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google