Работниците от „Ремотекс" Раднево изпратиха писмо до министъра на икономиката и енергетиката, министъра на труда и социалната политика, председателя на социалната комисия и президента на КНСБ и всички медии в България. В него те настояват за незабавна среща с тях, която да се проведе в завода, съобщиха от пресцентъра на КНСБ.
„Нашият завод - не сме се объркали и не преувеличаваме, защото този завод е построен в далечната 1966 г. на миналия век със средства от общия труд на нашите родители и деди. Те построиха за България едно от най-големите предприятия за ремонт на тежко миннодобивно, транспортно и енергетично оборудване и производство на резервни части. В този завод повечето от нас постъпиха, като младежи. Тук създадохме семейства. Тук посивяхме - тук остаряхме. Някои от нас твърде рано, работейки в това предприятие приключиха житейския си път и ни напуснаха завинаги. Сега наблюдават от некролозите пред завода нашето безпаричие, унижение и безверие. Безверие не само към собственика - експлоататор Сабин Спахиев. Безверие и към нашата държава, защото и тя като нас в момента е поставена в унизителната ситуация на безпомощност пред един мародер, който получи като подарък от държавата нашия завод и нашия живот. Той успя да го съсипе през годините и да ни изкара на улицата”, се казва в писмото.
„Нашите представители, които участваха в двете срещи с Комисията по социална политика в Парламента, ни увериха, че имаме основание да разчитаме на Вас. За съжаление, кмета ни излъга. Областният управител отказа да приеме Декларацията ни от 10 декември 2013 г. с ясни и конкретни искания, едно от които касае точно собствеността на предприятието. Вярваме във Вас, че няма да се откажете от позициите си, споделени в Социалната комисията в НС и предприятието ще успее да се върне там, където е било и където му е мястото. При ясни и конкретни правила да обслужва огромния комплекс „Марица изток”, който е от стратегическо значение за икономиката и енергетиката в нашата държава и за енергийната независимост и сигурност на България”, пише още в писмото на работниците от „Ремотекс”.