Над 100 случая на заболели от варицела са регистрирани през октомври в Монтанско, съобщиха от Регионалната здравна инспекция в града. Случаите са с 12 пъти повече, отколкото през същия период на миналата година.

Най-много от заболелите са деца в предучилищна възраст и в по-малките класове. Единични са случаите на заболели възрастни хора. Епидемиолозите обясниха, че не става въпрос за взрив на варицела, но са взети необходимите мерки за ограничаване на заболяването.
 

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google