Софийският административен съд oтмeни нaлoжeнaтa oт диpeĸция „Mигpaция“ нa MBP зaбpaнa Джoĸ Πoлфpиймaн дa нaпycка Бългapия. Това потвърди за bTV адвокатът на австралиеца.

Решението не е окончателно и подлежи на обжалване пред Върховния административен съд.

През октомври миналата година Софийският апелативен съд освободи предсрочно Джок Полфрийман – цели 6 години и половина преди изтърпяване на пълното наказание за убийството на студента Андрей Монов. 

След едномесечен престой, австралиецът беше пуснат и от Центъра за настаняване на мигранти в Бусманци срещу задължението - да се явява всеки месец в районно управление на МВР в София, докато забраната му за напускане на страната не отпадне.

Изберете магазин

Разгледай онлайн нашите промоционални брошури

Цените са валидни за периода на акцията или до изчерпване на наличностите. Всички цени са в лева с включен ДДС.
Advertisement

В края на миналата година той създаде Гражданското сдружение, което се занимава със защита на правата на затворниците в България.