71,2% от педагогическите специалисти подкрепят започналото вече дистанционно обучение в гимназиален етап, а 28,8% са на противоположното мнение.

Това показва проучване на синдикат „Образование“ към КТ „Подкрепа“ относно евентуално преминаване на образователната система в обучение в електронна среда.

65,8% биха подкрепили започването на дистанционна организация в прогимназията от 3 ноември.

По отношение на начален етап 53,1% смятат, че не трябва да се преминава към дистанционно обучение срещу 46,9% на противоположното мнение.

56,5% са срещу преминаване на детските градини в дистанционен режим, а 69,9% от анкетираните смятат, че висшите училища трябва да преминат в обучение в електронна среда от разстояние.

Българското училище е възможно най-безопасната среда, но упорито се използва с политически цели, да се насади мнението колко опасни са образователните институции и че именно там са инкубаторите на заразата, посочват от синдиката.

В момента 671 са заразените учители, но в тази бройка не влизат учителите, които са в карантина заради позитивен тест на член от семейството или в случаите, когато детето на учителя е карантинирано заради карантиниран клас или група в детска градина.

От синдиката обясняват още, че някои учители вече ползват отпуск заради всяването на паника. Във връзка с това ръководствата на образователните институции са в огромно затруднения да осигурят замествания, дори и при 10% болни учители. Именно затова дистанционният режим е единствения изход, посочват още от синдикат „Образование“.

Остават проблемите с липса на дигитални средства и дигиталните ресурси за работа на педагозите в електронна среда. МОН в момента предоставя средства за лаптопи за малко над 2% от българските учители, казват от синдиката.

Проучването е направено сред 6100 педагогически специалисти в рамките на четири дни.

Изберете магазин

Разгледай онлайн нашите промоционални брошури

Цените са валидни за периода на акцията или до изчерпване на наличностите. Всички цени са в лева с включен ДДС.
Advertisement