„Ние в момента не знаем кой кой е – ще правим разузнаване с бой. Влизаме в парламента, няма да се информираме от медиите, а ще бъркаме в държавната кухня, за да видим на какво мирише гозбата, сготвена отвътре“ – така Николай Марков определи бъдещата работа на партия „Величие“ в Народното събрание.
С тях разговаря репортерът на bTV Гергана Венкова.
„Ние не определяме дали да има или да няма правителство. Не виждаме с тези хора да имаме общи точки – с първата или втората политическа сила“, каза идеологът на движението Ивелин Михайлов.
Разгледай онлайн нашите промоционални брошури
В същото време Марков допълни, че ако бъдат поканени на разговори за съставяне на правителство, те ще отидат, защото е „част от политическата култура“.
По думите и на двамата партия „Величие“ се е появила преди два месеца „когато нещата в държавата излязоха от контрол“. Сега имат около 1000 партийни члена.
На въпрос дали са очаквали подобни резултати, Марков и Михайлов отговориха така – „Ние не работим с очаквания, ние знаем какво ще се случи“.
„Подходът ни към бизнеса и политиката е много професионален. Провели сме вътрешни анкети, имаме групи. Ние имаме контрол върху това, което правим“, каза Марков. Според Михайлов партията са очаквали между 0 и 15% подкрепа от избирателите, в зависимост от свършената работа.
Партия „Величие“ 24 хиляди последователи в YouTube, 14 000 във Фейсбук, 6000 в ТикТок и над 2000 в Телеграм. „Печелим хората с истината. Досега им говорят все красиви неща, ние сме хора на действието. Много дела сме свършили като различни организации“, заяви Ивелин Михайлов.
В същото време Марков подчерта, че партията е заложила и на традиционни средства в кампанията си – обиколили са 50 града в страната, където са направили отворени срещи с избиратели, пътували са до Англия, Германия и Австрия. Залите за събитията са платени с пари от дарители.
Като основна идея за своето участие в предстоящото Народно събрание „Величие“ сочат „осветляване на начина, по който се управлява държавата“.
„Имаме ноухау, технология. Политически процеси се осветляват с документи от държавни институции“, коментира Николай Марков.