От рано сутринта Атака каза „не” на дълга от 16 млрд. лева. Недоволстващите скандираха точно срещу входа на парламента, съмнявайки се, че дългът ще отиде за военни цели. И изчисляваха, че парите, които ще трябва да се връщат, са двойно повече.
От другата страна на парламента, час по-късно се събраха симпатизанти на БСП, за да избегнат намеците, че са едно с националистите, както се случи на миналия протест.
В крайна сметка двата протеста се сляха, но пък Мая Манолова и Волен Сидеров говориха всеки пред своите. Някои от протестиращите се заканиха скоро да се върнат и да поискат оставката на кабинета.
-
България с рекорден заем след продажба на държавни ценни книжа
-
Кристалина Георгиева не вижда проблем в новия заем
-
Мая Манолова поиска оставката на Калфин
-
Кабинетът щеше да подаде оставка без споразумението за дълга, обяви Калфин
-
Местан: Нямаме сделка с Борисов, а "ад хок" мнозинства
-
Главчев: Сериозни сме за намаляването на дълга
-
Румен Петков: АБВ няма да приеме оставката на Георги Първанов
-
Миков зове Плевнелиев за вето на ратификацията на новия заем
-
Томислав Дончев: Новият дълг няма да се отрази на джоба на българите
-
Плевнелиев няма да наложи вето на новия заем
Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google