Проблемът с плащането на данъци и здравни осигуровки през офисите на обслужващата банка вече е решен, съобщиха за bTVот финансовата институция.

Три дни в системата на НАП не се отразяваха направените плащания. Причината - сливането на обслужващата банка с друга и прехвърляне на масивите с данните между двете информационни системи.

За проблема сигнализираха граждани, които въпреки че са си платили здравните вноски, за да могат да бъдат лекувани, продължаваха да се водят като неосигурени.

Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google