Изтичане на газ в Пловдив предизвика паника в града. Работници спукаха газопровод при ремонт, което наложи районът около моста на „Адата” да бъде отцепен.
Газовата тръба на ул. „Рогошко шосе” е спукана по обед от багерист, който копаел за полагане на нова канализация.
Стотици работещи в близките предприятия, цехове и магазини са били евакуирани. Полицията отцепи голям периметър, което създаде транспортен хаос.
Според фирмата, която ремонтира, тръбата не е била отбелязана на картите, предоставени от общината.
От Община Пловдив, които са възложител на обекта, завиха, че са дали карти – взети от кадастъра.
Според газопреносната фирма обаче тръбите са отбелязани на картите още през 2012 г.
Газоподаването бе възстановено два часа след началото на аварията.
Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google




















