Въпреки предприетия ход „назад” и оттеглянето на избора Делян Пеевски да оглави ДАНС, хиляди хора се събраха за втори ден на протест пред Министерски съвет.

Според полицията броят на протестиращите на новата акция е бил между 6000 и 8000 души, но според самите демонстранти - те не са по-малко от петъчния протест, когато официалният им брой бе 10 000.

Издигнати бяха плакати с лозунги като "Не на БСП и ДПС, братя българи, събудете се" и "Не на мутрите". Хората скандираха "Долу ДПС", "Оставка", "Мафия", "Избори".

Протестиращите обесиха и чучело на площад "Независимост". На бесилото пишеше "Не ядосвайте народа", а на чучелото имаше шаржове на Лютви Местан и Делян Пеевски. На единия от тях се четеше "DANS with me".

Изцяло бе спряно движението на Ларгото в посока Софийския университет, а полицейското присъствие в района бе засилено. Полицаите застанаха до металните ограждения, с които бе оградена сградата на Министерски съвет.

След около час и половина престой там, демонстрантите се насочиха към сградата на Народното събрание. Част от гражданите потеглиха и към Орлов мост, носейки със себе си чучелото и викайки: „Много сме, силни сме”, „Оставка”. Част от полицията, заедно с пожарната, която беше паркирана пред Президентството, се придвижи към паметника Левски по бул. „Дондуков”.

Малко по-късно шествието напълно блокира движението по кръстовището на Орлов мост. Протестиращите пропуснаха само една линейка със сирена, а превозните средства на градския транспорт временно промениха маршрутите си.

Полицията на моста бе значително по-малко отколкото на МС и парламента. Служители на МВР регулираха движението по бул. "Евлоги и Христо Георгиеви" - заради блокадата колите се отклоняваха още от Военна академия по други улици, за да не попадат в задръстванията.

От Орлов мост шествието тръгна към НДК по бул. "Евлоги и Христо Георгиеви". Хората се движеха само в дясната лента по посока на движението. След около половин час демонстрантите се преместиха по бул. "Черни връх", блокираха за кратко движението по бул. "Патриарх Евтимий" и се спуснаха по централния бул. "Витоша" - към централите на БСП и ДПС.

Протести се проведоха и в други градове на страната.

Над 2000 бяха събралите се във Варна. Днес обаче варненци искаха не само отмяна на избора на Делян Пеевски, но и оставка на правителството. Със стандирания "Оставка" протестното шестие се придвижи по булевард "Мария Луиза" и се насочи към Аспаруховия мост. Протестът премина без инциденти.

Около 1000 протестиращи пловдивчани пък затвориха бул. „Шести септември” и се отправиха към Съдебната палата. Движението по булеварда бе отцепено от полицията. Забелязва се напрежение между протестиращи и представители на движение „Чегевара", но до сблъсъци не се стигна. Протестът се проведе мирно.

Стотици се събраха и пред сградата на община Бургас. Гражданите изразиха ясно и категорично мнение, че „не желаят мафиоти да управляват страната”. Част от тях призоваха за свалянето на кабинета „Орешарски” и насрочването на нови парламентарни избори, въпреки уверението на премиера, че би приел оставката на Делян Пеевски.

Единици бяха представителите на различни политически сили по време протеста. По-голяма част от хората твърдяха, че са разбрали за протеста от социалните мрежи.

Подобна акция имаше и във Велико Търново.

  • Една година от окупацията на Алма Матер
  • На #ДАНСwithme задържани няма, записани са личните данни само на 21 души
  • Оградите пред парламента били незаконни дарения от фирми за МВР (ОБНОВЕНА)
  • Протестиращите с прощална снимка пред парламента
  • Парламентът се освободи от депутатите и от оградата (ОБНОВЕНА)
  • 1 г. протести: Време е за „ДАНСnomore” (СНИМКИ)
  • Една година #ДАНСwithme - акции в цялата страна
  • 333-ия ден на #ДАНСwithme остана неуважен от успелия човек на 33
  • 300 дни протести - Пеевски отново на фокус
  • Младежи на протест срещу увеличените заплати на депутатите